Jaunumi

reirs

Šī sesija komisijai bija aktīva darba pilna. Kā prioritāti izvirzījām 2011.gada valsts budžeta projekta un to pavadošo likumprojektu izskatīšanu. Kopumā strādājām 27 sēdēs.

Jāatzīst, ka visi deputāti strādāja koleģiāli, ar izpratni par to, ka budžets jāpieņem līdz gada beigām. Uzklausījām gan pozīcijas, gan opozīcijas deputātus, gan arī jomas ekspertus, nodrošinot iespēju ikkatram debatēt par ikvienu jautājumu. Uzskatu, ka budžets ir izsvērts, izdebatēts un pašreizējā ekonomiskajā situācijā tas vērtējams kā labs.

 

Ņemot vērā, ka komisijā strādā tikai trīs deputāti ar iepriekšēju pieredzi – Kārlis Šadurskis, Ivans Ribakovs un Andris Šķēle, sesijas sākumā veltījām laiku, lai kolēģi iepazītos ar šīs komisijas darba specifiku. Iekams budžets vēl nebija iesniegts izskatīšanai Saeimā, tikāmies ar Latvijas Bankas pārstāvjiem, iztaujājām Valsts ieņēmuma dienesta darbiniekus un uzklausījām Finanšu ministrijas pārstāvjus par makroekonomiskās attīstības prognozi. Tas mums ļāva sagatavoties darbam ar valsts budžeta projektu.

Protams, strādājām arī ar virkni citu likumprojektu. Saeima jau pieņēmusi komisijas sagatavotos grozījumus Noguldījumu garantiju likumā, kas saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu paredz palielināt atlīdzību vienam noguldītājam no 50 tūkstošiem eiro līdz 100 tūkstošiem gadījumā, ja iestājas noguldījumu nepieejamība. Prognozējam, ka rezultātā palielināsies noguldītāja drošība, tiks piesaistīts vairāk resursu depozītiem un pieaugs kreditēšanas intensitāte.

Saeima pieņēma arī komisijas virzītos grozījumus Kredītiestāžu likumā, kas palielina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pilnvaras, ļaujot anulēt kredītiestādes licenci, ja tās akcionāri neatbilst sākotnēji izvirzītajām prasībām. Šīs normas pasargās noguldītāju intereses un visu finanšu sistēmu kopumā, novēršot risku, ka kredītiestādes akcionāri vairs nav spējīgi nodrošināt kredītiestādes noturīgu un rūpīgu pārvaldību.

Komisija kā prioritāti nākamajam darba periodam izvirzījusi ēnu ekonomikas apkarošanu. Lai valdībai palīdzētu sasniegt izvirzīto mērķi ēnu ekonomikas apkarošanas rezultātā iegūt 60 miljonus latu, mēs cieši sadarbosimies ar Finanšu ministriju, izvērtēsim ēnu ekonomikas apkarošanas plānu un uzņemsimies parlamentāro kontroli pār šiem jautājumiem.

 

 

Jānis Reirs,
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs

 

  

 

BUDŽETA UN FINANŠU (NODOKĻU) KOMISIJA

Komisija pirms Saeimas balsojumiem izskata likumprojektus, kas saistīti ar valsts budžetu, finansēm un nodokļiem. Tāpat komisija skata ziņojumus par valsts ekonomikas attīstības tendencēm, problēmām un nākotnes perspektīvām, kā arī regulāri iepazīstas ar Finanšu ministrijas ziņojumiem par budžeta izpildi. Ikdienas darbā komisija pārrauga Finanšu ministrijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Latvijas Bankas darbu. Komisijas darbā iesaistīta arī Latvijas Pašvaldību savienība, profesionālās asociācijas, valsts pārvaldes institūcijas un nevalstiskās organizācijas.

bk 

 

Komisijas sēdē. No kreisās: G.Galvanovskis, A.Buiķis, I.Ribakovs, V.Kravcovs, Ņ.Ņikiforovs, I.Pimenovs, J.Vucāns, J.Reirs, D.Zemmers.

 

KOMISIJAS SASTĀVS

Jānis Reirs (VienotÄ«ba)             priekÅ¡sēdētājs

Jānis Vucāns (ZZS)                   priekÅ¡sēdētāja biedrs

Didzis Zemmers (ZZS)               sekretārs

Andris BuiÄ·is (VienotÄ«ba) 

Aivars Dronka (ZZS) 

Valērijs Kravcovs (SC)  

Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) 

Igors Pimenovs (SC) 

Ivans Ribakovs (SC) 

Kārlis Å adurskis (VienotÄ«ba) 

Andris Šķēle (PLL) 

Jānis Urbanovičs (SC)

BUDŽETA UN FINANŠU (NODOKĻU) KOMISIJAS KONTAKTINFORMĀCIJA

Tālrunis: 67087318

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Uzziņas:

Saeimas informatīvais tālrunis:

67087321

Saziņas e-pasts - (925) 790-6393

Ieskaties arī šeit

Reklāmkarogs